TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
SMA HASTASI YİĞİT DESTEK BEKLİYOR!
A A A A A A
Tarih: 10.11.2020 11:33:00
SMA HASTASI YİĞİT DESTEK BEKLİYOR!
SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan için Sivil Toplum Kuruluşlarının öncülüğünde Türkiye genelinde yardım kampanyası başlatıldı. Yeterli bağış sağlandığı takdirde Muhammet Yiğit ABD’de tedavi görecek.
 
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda kampanya ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Toplantıya Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkcı, Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, MUSİAD Başkanı Vefa Pehlivan ve Muhammet Yiğit Tezcan'ın babası Fikri Tezcan katıldı.
 
Düzce Sivil Toplum kuruluşları adına açıklamayı Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkcı yaptı. Kayıkcı, "Burada Muhammet Yiğit bebeğimiz için bir araya geldik. Evladımız tedavisi çok zor olan SMA tip 1 hastalığına yakalandı ve ailesi evladımızın tedavisinin gerçekleşmesi için her yolu deniyor. Daha önce de birçok kampanya başlatılmıştı. Şimdi Düzce'deki tüm sivil toplum kuruluşları olarak bir araya geldik ve ülke geneline kampanyamızı yayıyoruz. Bir can kurtarmak tüm insanlığı kurtarmaktır düsturuyla çıktığımız bu yolda; Muhammet Yiğit Tezcan evladımızın SMA tip 1 tedavisine yardımcı olmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz." dedi.
 
14 aylık bebek Muhammet Yiğit Tezcan'ın babası Fikri Tezcan ise evladı Yiğit'in dünyada ölüm oranının en yüksek olduğu SMA tip 1 hastalığıyla dünyaya geldiğini belirterek, "Gen tedavisi için Amerika'ya götürmek istiyoruz. Bu konuda maddi gücümüz yetmediği için başkanlarımızdan yardım istedik. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var. Herkesin desteğini bekliyoruz. Gerekli görüşmeleri yaptık ama maalesef dışarıdan hastayı şuan da ABD kabul ediyor. Zaman kısalıyor. Ülkemize ilacın gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz ama bizim zamanımız çok kalmadı ve evladımızın göz göre ölmesine razı olmak istemiyoruz. Yiğit SMA adında bir hesap açtık. Gerekli tüm bilgiler ve evraklar orada yer alıyor. Para tamamlandığı takdirde çocuğumuzu tedavi için ABD'ye götüreceğiz inşallah. Bütün insanlığı kampanyaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.
 
Destekte bulunmak isteyenler Yapı Kredi Bankası
 
TR 53 0006 7010 0000 0074 0600 02
TR 19 0006 4000 0014 3201 9477 92
Tr 27 0001 0016 7660 2012 6450 04 nolu hesapları kullanabilirler.
 
Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN 81 İL VALİLİĞİNE KOVID-19 TEDBİRLERİNE YÖNELİK DİNAMİK DENETİM SÜRECİ" KONULU GENELGE GÖNDERİLDİ.
DÜZCE VALİLİĞİ 03.03.2021 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
DÜZCE VALİLİĞİ 02.03.2021 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
YİYECEK VE İÇECEK HİZMET FAALİYETLERİNDE BULUNAN İŞLETMELERE KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE VERİLECEK CİRO KAYBI DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI'DAN REGAİP KANDİLİ İLE İLGİLİ MESAJI
YİYECEK-İÇECEK SEKTÖRÜNE VERİLECEK CİRO KAYBI DESTEĞİ RESMİ GAZETE'DE
GENÇ GİRİŞİMCİ LİDERLER GELİŞTİRME PROJESİ
İYİ PARTİ HEYETİNDEN BİRLİĞİMİZE ZİYARET
BAŞIMIZ SAĞOLSUN...
TİCARET BAKANLIĞINDAN SEVİNDİREN TEKLİF
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği