TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
SMA HASTASI YİĞİT DESTEK BEKLİYOR!
A A A A A A
Tarih: 10.11.2020 11:33:00
SMA HASTASI YİĞİT DESTEK BEKLİYOR!
SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan için Sivil Toplum Kuruluşlarının öncülüğünde Türkiye genelinde yardım kampanyası başlatıldı. Yeterli bağış sağlandığı takdirde Muhammet Yiğit ABD’de tedavi görecek.
 
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda kampanya ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Toplantıya Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkcı, Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, MUSİAD Başkanı Vefa Pehlivan ve Muhammet Yiğit Tezcan'ın babası Fikri Tezcan katıldı.
 
Düzce Sivil Toplum kuruluşları adına açıklamayı Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkcı yaptı. Kayıkcı, "Burada Muhammet Yiğit bebeğimiz için bir araya geldik. Evladımız tedavisi çok zor olan SMA tip 1 hastalığına yakalandı ve ailesi evladımızın tedavisinin gerçekleşmesi için her yolu deniyor. Daha önce de birçok kampanya başlatılmıştı. Şimdi Düzce'deki tüm sivil toplum kuruluşları olarak bir araya geldik ve ülke geneline kampanyamızı yayıyoruz. Bir can kurtarmak tüm insanlığı kurtarmaktır düsturuyla çıktığımız bu yolda; Muhammet Yiğit Tezcan evladımızın SMA tip 1 tedavisine yardımcı olmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz." dedi.
 
14 aylık bebek Muhammet Yiğit Tezcan'ın babası Fikri Tezcan ise evladı Yiğit'in dünyada ölüm oranının en yüksek olduğu SMA tip 1 hastalığıyla dünyaya geldiğini belirterek, "Gen tedavisi için Amerika'ya götürmek istiyoruz. Bu konuda maddi gücümüz yetmediği için başkanlarımızdan yardım istedik. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var. Herkesin desteğini bekliyoruz. Gerekli görüşmeleri yaptık ama maalesef dışarıdan hastayı şuan da ABD kabul ediyor. Zaman kısalıyor. Ülkemize ilacın gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz ama bizim zamanımız çok kalmadı ve evladımızın göz göre ölmesine razı olmak istemiyoruz. Yiğit SMA adında bir hesap açtık. Gerekli tüm bilgiler ve evraklar orada yer alıyor. Para tamamlandığı takdirde çocuğumuzu tedavi için ABD'ye götüreceğiz inşallah. Bütün insanlığı kampanyaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.
 
Destekte bulunmak isteyenler Yapı Kredi Bankası
 
TR 53 0006 7010 0000 0074 0600 02
TR 19 0006 4000 0014 3201 9477 92
Tr 27 0001 0016 7660 2012 6450 04 nolu hesapları kullanabilirler.
 
Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
PEŞİN ÖDEMEYE 2 İNDİRİM YAPILIYOR
JANDARMA TEŞKİLATININ 182. YILI KUTLU OLSUN
DESOB BÜLTEN 2. SAYISI
ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GÜNCELLENMESİ ESASTIR
YAPILANDIRMA RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
DESOB BÜLTENİ ÇIKTI
DEVA PARTİSİ DESOB’U ZİYARET ETTİ
BİZİM ONA İHTİYACIMIZ VAR
LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ
1 ASKER ŞEHİT OLDU
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği