TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
KOVID-19 MÜCADELE KAPSAMINDA MARKET VE TAŞIMACI ESNAFI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER
A A A A A A
Tarih: 24.03.2020 12:32:00
KOVID-19 MÜCADELE KAPSAMINDA MARKET VE TAŞIMACI ESNAFI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

İçişleri Bakanlığının 81 il Valiliğine göndermiş olduğu 23.03.2020 tarih ve ‘Kovıd-19 la mücadele Kapsamında Alınan Tedbirler’  konulu genelge de belirtildiği üzere malum virüsün yayılmasını engellemek üzere alınan tedbirlere yenileri eklenmektedir.

Bu  defa ilave alınan tedbirler kapsamında ;

1 -  İl / ilçelerimizdeki tüm marketler 09:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet verecektir.Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar , idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacaktır. Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı alanda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekmektedir.

Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişine asarak ilan edecekler, içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacaklardır. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri alınmayacaktır. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az 1 metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini  sürekli hatırlatacaklar, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asacaklardır.

2 – İl / ilçelerimizdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin  %50 ‘si oranında yolcu kabul edecekler; araç içindeki yolcuların oturma şekli mümkün olduğunca yan yana olanlarda bir koltuk boş, arka sıradakiler öndekinin çaprazı ve aynı sırada olanlarda bir koridor, diğeri cam kenarı  gibi yolcuların birbiriyle temasını engelleyecek şekilde olacaktır denilmektedir.

 Alınan tedbirlere uymayan taşımacıya ilgili mevzuat hükümleri gereğince 648 lira idari para cezası uygulanacaktır.

Diğer Haberler
YİYECEK VE İÇECEK HİZMET FAALİYETLERİNDE BULUNAN İŞLETMELERE KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE VERİLECEK CİRO KAYBI DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI'DAN REGAİP KANDİLİ İLE İLGİLİ MESAJI
YİYECEK-İÇECEK SEKTÖRÜNE VERİLECEK CİRO KAYBI DESTEĞİ RESMİ GAZETE'DE
GENÇ GİRİŞİMCİ LİDERLER GELİŞTİRME PROJESİ
İYİ PARTİ HEYETİNDEN BİRLİĞİMİZE ZİYARET
BAŞIMIZ SAĞOLSUN...
TİCARET BAKANLIĞINDAN SEVİNDİREN TEKLİF
YİYECEK VE İÇECEK HİZMET FAALİYETLERİNDE BULUNAN İŞLETMELERE KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE VERİLECEK CİRO KAYBI DESTEĞİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANMIŞTIR
DÜZCE VALİLİĞİ 04.02.2021 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
ESNAF VE SANATKARLARIN HALKBANK'A OLAN KREDİ BORÇLARININ ERTELENMESİ KARARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI.
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği