TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
REKTÖR ÇAKAR İLE ÜNİVERSİTE ÇOK GÜÇLÜ
A A A A A A
Tarih: 6.05.2019 10:54:00
REKTÖR ÇAKAR İLE ÜNİVERSİTE ÇOK GÜÇLÜ

REKTÖR ÇAKAR İLE

ÜNİVERSİTE ÇOK GÜÇLÜ

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (DESOB) Mustafa Kayıkcı, Düzce Üniversitesi’nin Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile geliştiğine ve büyüdüğüne dikkat çekti ve ‘ Üniversitenin Düzce’ye katkılarının sürmesi için Rektör Çakar’ı destekliyoruz’ dedi.

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, Düzce Üniversite’nin her yıl başarı grafiğini yükselttiğini, akademik değerlerinin yanı sıra, ekonomik ve toplumsal olarak da bölgeye katkı sağladığını belirtti. Üniversitenin başarısında Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın önemli rolü bulunduğunu ifade eden Kayıkcı bu konuda şu görüşlere yer verdi:

“2006 yılında 3 fakülte ve yaklaşık 5000 öğrenci ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden ayrılarak kurulan Düzce Üniversitesi bugün,  14 fakültesi, 2 yüksekokulu, 4 enstitüsü ve 10 meslek yüksekokulu ile eğitimini sürdürüyor. Üniversitemizin her yıl artan sayıda öğrencisi ve personeli ile çağın gerektirdiği biçimde değişimi yönetebilen bir Üniversite olarak,  bölgemizin ve özellikle Düzce’nin sorunlarına yönelik çalışmaları, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği katkı ve son iki yıldır yürüttüğü ihtisaslaşma çalışmaları ile değer üretmeye devam ediyor. Yükselen bu başarı grafiğinde Rektörümüz Çakar’ın önemli katkıları bulunuyor”

Kayıkcı, Düzce Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde yeri olduğuna değindi ve “ Düzce Üniversitesi her bilim alanında TÜBİTAK, MARKA ve AB tarafından desteklenen çok sayıda projeyi  yürüttü. Dört yıl önce marka tescili bulunmayan Üniversitemize 4 adet marka tescili kazandırıldı. Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması program kapsamında desteklenmeye değer görülen 5 devlet üniversitesi arasında yer alma başarısı gösterdi’ dedi.  Kayıkcı DESOB olarak, Düzce Üniversitesine akademik, ekonomik ve sosyal başarıları sağlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı desteklerini belirtti.  

Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
DÜZCE VALİLİĞİ 12.04.2021 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI'DAN "POLİS HAFTASI" İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJI
SGK YAPILANDIRMA PRİM VE BORÇ ÖDEMESİ
STK' LARDAN 104 EMEKLİ AMİRAL TARAFINDAN GECE YARISI YAYIMLANAN BİLDİRİSİNE TEPKİ
OTİZM ENGEL DEĞİL, SADECE FARKLILIKTIR
GELİR KAYBI VE KİRA DESTEĞİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
DÜZCE VALİLİĞİ 30.03.2021 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU MECLİSİ KARARLARI
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI' DAN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
PANDEMİ DÖNEMİNDE ESNAFIN GELDİĞİ SON DURUM
ESNAF VE SANATKARLARIMIZIN KREDİLERİNE YAPILANDIRMA
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği