TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
REKTÖR ÇAKAR İLE ÜNİVERSİTE ÇOK GÜÇLÜ
A A A A A A
Tarih: 6.05.2019 10:54:00
REKTÖR ÇAKAR İLE ÜNİVERSİTE ÇOK GÜÇLÜ

REKTÖR ÇAKAR İLE

ÜNİVERSİTE ÇOK GÜÇLÜ

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (DESOB) Mustafa Kayıkcı, Düzce Üniversitesi’nin Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile geliştiğine ve büyüdüğüne dikkat çekti ve ‘ Üniversitenin Düzce’ye katkılarının sürmesi için Rektör Çakar’ı destekliyoruz’ dedi.

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, Düzce Üniversite’nin her yıl başarı grafiğini yükselttiğini, akademik değerlerinin yanı sıra, ekonomik ve toplumsal olarak da bölgeye katkı sağladığını belirtti. Üniversitenin başarısında Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın önemli rolü bulunduğunu ifade eden Kayıkcı bu konuda şu görüşlere yer verdi:

“2006 yılında 3 fakülte ve yaklaşık 5000 öğrenci ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden ayrılarak kurulan Düzce Üniversitesi bugün,  14 fakültesi, 2 yüksekokulu, 4 enstitüsü ve 10 meslek yüksekokulu ile eğitimini sürdürüyor. Üniversitemizin her yıl artan sayıda öğrencisi ve personeli ile çağın gerektirdiği biçimde değişimi yönetebilen bir Üniversite olarak,  bölgemizin ve özellikle Düzce’nin sorunlarına yönelik çalışmaları, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği katkı ve son iki yıldır yürüttüğü ihtisaslaşma çalışmaları ile değer üretmeye devam ediyor. Yükselen bu başarı grafiğinde Rektörümüz Çakar’ın önemli katkıları bulunuyor”

Kayıkcı, Düzce Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde yeri olduğuna değindi ve “ Düzce Üniversitesi her bilim alanında TÜBİTAK, MARKA ve AB tarafından desteklenen çok sayıda projeyi  yürüttü. Dört yıl önce marka tescili bulunmayan Üniversitemize 4 adet marka tescili kazandırıldı. Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması program kapsamında desteklenmeye değer görülen 5 devlet üniversitesi arasında yer alma başarısı gösterdi’ dedi.  Kayıkcı DESOB olarak, Düzce Üniversitesine akademik, ekonomik ve sosyal başarıları sağlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı desteklerini belirtti.  

Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI' DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLE İLGİLİ MESAJI
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI' DAN MEVLİD KANDİLİ İLE İLGİLİ MESAJI
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI' DAN "21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ" MESAJI
DÜZCE VALİLİĞİ 17.10.2020 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 81 İL VALİLİĞİNE GENELGE GÖNDERİLDİ
DÜZCE VALİLİĞİ 02.10.2020 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
DÜZCE VALİLİĞİ 30.09.2020 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
NISGEM' DEN DESOB' A ZİYARET
GÖÇMENLERİN İŞ GÜCÜ PİYASASINA ENTEGRASYONLARIN HIZLANDIRILMASI
SON BAŞVURU TARİHİ 25 EYLÜL 2020 OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR.
DÜZCE VALİLİĞİ 21.09.2020 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği