TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
TİCARET BAKANLIĞI DAİRE BAŞKANINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
A A A A A A
Tarih: 9.08.2018 10:32:00
TİCARET BAKANLIĞI DAİRE BAŞKANINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

     Düzce Ticaret Sanayi Odası ve DESOB ile Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğince İkinci El Motorlu Kara Taşıtları ve Taşınmaz Ticareti Hakkında, Yönetmelik ile ilgili Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Soner Kaya'nın sunumuyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

     Toplantı öncesinde Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, hem odalardan hem derneklerden yönetmelik konusunda ciddi talepler olduğunu belirtti.Bakanlık Daire Başkanı Soner Kaya, İkinci El Motorlu Taşıtlar Ticareti konusunda yaptığı sunumda, yönetmeliğin amacını anlattı. Bakanlık Daire Başkanı Soner Kaya,'' Öncelikle sektörün yasal bir alt yapıya kavuşma ihtiyacı hepinizin malumu,ikinci el motorlu kara taşıtları ticaretini herkes yapıyor. Bu da sektörün temel sıkıntılarından bir tanesi, bunun önlenmesi, ortadan kaldırılması adına, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi adına bir takım tedbirlerin alınması gerekiyordu. Bu anlamda çıkarmış olduğumuz yönetmelikle, önlenmesi yönünde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz'' dedi.

     Yönetmelik sayesinde mağduriyetleri önlenerek memnuniyetin artmasının sağlanacağını söyleyen Soner Kaya, yönetmelik kapsamındaki taşıtları saydı, ilerleyen dönemlerde talep olması halinde farklı taşıtların da kapsama alınabileceğini, ikinci el ticareti, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını, alınacak olan Mesleki Yeterlilik Belgesinin 5 yıl süreyle yenileneceğini aynı yönetmeliğin Taşınmaz Ticareti Hakkında da uygulanacağını belirtirken yine talep olması halinde yönetmelikte değişikliklerin söz konusu olabileceğini kaydetti.

    Daire Başkanı Soner Kaya, sunumunun ardından katılımcıların yönetmelikle ilgili sorularını cevapladıktan sonra toplantıyı sonlandırdı.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
DÜZCE VALİLİĞİ 14.04.2021 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
81 İL VALİLİĞİNE KISMİ KAPANMA GENELGESİ GÖNDERİLDİ
HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
DÜZCE VALİLİĞİ 12.04.2021 TARİHLİ İL OLAĞANÜSTÜ HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARLARI
BAŞKAN MUSTAFA KAYIKCI'DAN "POLİS HAFTASI" İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJI
SGK YAPILANDIRMA PRİM VE BORÇ ÖDEMESİ
STK' LARDAN 104 EMEKLİ AMİRAL TARAFINDAN GECE YARISI YAYIMLANAN BİLDİRİSİNE TEPKİ
OTİZM ENGEL DEĞİL, SADECE FARKLILIKTIR
GELİR KAYBI VE KİRA DESTEĞİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
DÜZCE VALİLİĞİ 30.03.2021 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU MECLİSİ KARARLARI
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği