TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
TİCARET BAKANLIĞI DAİRE BAŞKANINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
A A A A A A
Tarih: 9.08.2018 10:32:00
TİCARET BAKANLIĞI DAİRE BAŞKANINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

     Düzce Ticaret Sanayi Odası ve DESOB ile Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğince İkinci El Motorlu Kara Taşıtları ve Taşınmaz Ticareti Hakkında, Yönetmelik ile ilgili Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Soner Kaya'nın sunumuyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

     Toplantı öncesinde Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, hem odalardan hem derneklerden yönetmelik konusunda ciddi talepler olduğunu belirtti.Bakanlık Daire Başkanı Soner Kaya, İkinci El Motorlu Taşıtlar Ticareti konusunda yaptığı sunumda, yönetmeliğin amacını anlattı. Bakanlık Daire Başkanı Soner Kaya,'' Öncelikle sektörün yasal bir alt yapıya kavuşma ihtiyacı hepinizin malumu,ikinci el motorlu kara taşıtları ticaretini herkes yapıyor. Bu da sektörün temel sıkıntılarından bir tanesi, bunun önlenmesi, ortadan kaldırılması adına, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi adına bir takım tedbirlerin alınması gerekiyordu. Bu anlamda çıkarmış olduğumuz yönetmelikle, önlenmesi yönünde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz'' dedi.

     Yönetmelik sayesinde mağduriyetleri önlenerek memnuniyetin artmasının sağlanacağını söyleyen Soner Kaya, yönetmelik kapsamındaki taşıtları saydı, ilerleyen dönemlerde talep olması halinde farklı taşıtların da kapsama alınabileceğini, ikinci el ticareti, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını, alınacak olan Mesleki Yeterlilik Belgesinin 5 yıl süreyle yenileneceğini aynı yönetmeliğin Taşınmaz Ticareti Hakkında da uygulanacağını belirtirken yine talep olması halinde yönetmelikte değişikliklerin söz konusu olabileceğini kaydetti.

    Daire Başkanı Soner Kaya, sunumunun ardından katılımcıların yönetmelikle ilgili sorularını cevapladıktan sonra toplantıyı sonlandırdı.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
AKBANK MÜDÜR' ÜNDEN DESOB' A ZİYARET
DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKCI' DAN 12 KASIM DÜZCE DEPREMİ MESAJI
DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKCI' DAN 10 KASIM MESAJI
DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKCI'DAN MEVLİD KANDİLİ İLE İLGİLİ MESAJI
DESOB BAŞKANINDAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
DÜZCE VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜN' DEN DESOB 'A ZİYARET
DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKCI' dan 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ İLE İLGİLİ MESAJ
DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKCI TECRÜBELERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI.
DÜZCE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’nde PAYDAŞLARLA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ORTAK HAREKAT AÇIKLAMASI
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği