TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
TALEPLER ALINMAYA BAŞLADI SON GÜN ' 6 NİSAN '
A A A A A A
Tarih: 4.04.2018 15:06:00
TALEPLER ALINMAYA BAŞLADI SON GÜN ' 6 NİSAN '

Düzce Ziraat Bankası Merkez Şube Müdürü Fatih Ertuğral, Hükümetin yastık altındaki altını ekonemiye kazandırmak için başlattığı altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası için talep toplama döneminin 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle başladığını ve 6 Nisan Cuma günü sona ereceğini bildirdi.

 

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nca İhraç Edilecek Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası

22 ve 24 ayar altınlarınızı (-zerinde taş bulunan altınlar ve Reşat Altınlar hariç) Hazine Müsteşarlığı’nın satışa sunduğu Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası ürünlerinden biriyle değerlendirerek, hem altınlarınızın çalınma/kaybolma riskini ortadan kaldırırsınız hem de devlet güvencesinde altınlarınızın değerine değer katarsınız. Altınlarınızın değeri Bankamızın ilgili şubelerine rafineri uzmanları tarafından tespit edilir ve 24 ayar değerinden Altın Tahvili veya Altına Dayalı Kira Sertifikası ürünlerinden tercih edeceğiniz biri karşılığında alınır.

Üstelik vade sonuna beklemeden, ara dönemlerde, birikmiş getirilerinizle birlikte nakit çekebilirsiniz.

Vade sonundaki anapara ödemenizi ister 1 kilogramlık külçe veya Derphane tarafından basılan çeyrek altın olarak alabilir, isterseniz Altın Mevduat Hesabınıza doğrudan aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Vade (itfa) Tarihi : 2 Yıl

Kupon /Kira Geliri  : %2,40 (yıllık)

Kupon/Kira (Getiri) Ödemesi  : 6 ayda bir

Nominal Tutar  : 1 gram :1.000 adet

 

  • Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası’ndan sadece gerçek kişiler yararlanabilir.
  • Vade sonuna anapara ödemesini altın olarak talep eden müşterilerimize altınlar, Bankamızca ilan edilecek takvim ve program dahilinde teslim edilecektir.

 

Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası

 

Fiziki altını bulunan gerçek kişi yatırımcılarının belirli bir getiri sağlayarak yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacı ile Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilen Altın Tahvili/Kira Sertifikası ihracına aracılık eden tek banka, Bankamız olarak belirlenmiştir.

Altın Tahvili Hazine Müsteşarlığı’nca teslim alınan fiziki altın karşılığı çıkartılacak, yatırımcısına ilan edilen periyotta kupon faiz getirisi kazandırırken Altına Dayalı Kira Sertifikası faizsiz olup kira getirisi kazandırmakta ve bu kira gelirini payları oranında dağıtmaktadır.

Belirli bir Vade Tarihi, Kupon/Kira (Getiri) Ödemesi olan Norminal Tutarlı Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası satın alarak yastık arlında duran altınlarınızın çalınma/kaybolma riskini ortadan kaldırırsınız hem de devlet güvencesinde, herhangi bir gelir vergisi kesilmeden altınlarınızın değerine değer katarsınız.

Diğer Haberler
MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DİPLOMASI ALMAK İSTEYEN USTALARIN DİKKATİNE !!!
DESOB BÜLTEN 8.SAYI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN!
BASININ ÇABALARINI TAKDİR EDİYORUM
DESOB BÜLTENİ 7.SAYI
BAYRAMLAR SAYISIZ HİKMETLERİ BARINDIRIYOR
7326 SAYILI KANUNLA GETİRİLEN BORÇLARIN YAPILANDIRILMASI
KOSGEB DESTEKLERİ İÇİN SÜRE UZATILDI
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI ALDILAR
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği