TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI ALDILAR
A A A A A A
Tarih: 13.07.2021 14:21:00
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI ALDILAR
Düzce Mesleki Eğitim Merkezi kursiyerleri lise diplomalarını aldılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eski adı ‘Çıraklık Eğitim Merkezi’ olan Mesleki Eğitim Merkezlerinde düzenlenen kurslarda ustalık ve kalfalık belgesi alan ortaokul mezunlarına mesleki ve teknik lisesi diploması alma şansı tanındı. Bu kapsamda Düzce Mesleki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen telafi eğitimlerini tamamlayarak başarılı olan 56 kursiyere lise diplomaları verildi. 
 
Mesleki Eğitim Merkezi binasında düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, DESOB Başkan Vekili ve Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, Düzce Demir ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Murat Geçici, Düzce Elektrikçiler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serhat Geçtim, okul müdürü Seyhan Ökmen, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Seyhan Ökmen, yaptığı konuşmada bundan sonra da telafi eğitimlerinin devam edeceğini açıkladı. Ökmen, ‘daha önceden kalfalık ve ustalık belgesi alan ortaokul mezunları kurumumuza başvuru yaparak telafi programlarını tamamlayarak meslek lisesi diplomasına hak kazanabilecekler’ dedi.  Törende bir konuşma yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı kursiyerleri tebrik etti ve ‘ Uzun süreden beri beklenen yönetmelik çıktı ve böyle bir hak elde edildi.  Bugün mesleki eğitimin önemi tartışılmıyor. Ustalık ve Kalfalık belgelerine bir de diploma eklendi. Mezunlarımıza bundan sonraki mesleklerinde ve hayatlarında başarılar diliyorum’ dedi.
Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DİPLOMASI ALMAK İSTEYEN USTALARIN DİKKATİNE !!!
DESOB BÜLTEN 8.SAYI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN!
BASININ ÇABALARINI TAKDİR EDİYORUM
DESOB BÜLTENİ 7.SAYI
BAYRAMLAR SAYISIZ HİKMETLERİ BARINDIRIYOR
7326 SAYILI KANUNLA GETİRİLEN BORÇLARIN YAPILANDIRILMASI
KOSGEB DESTEKLERİ İÇİN SÜRE UZATILDI
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI ALDILAR
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği