TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
KOSGEB DESTEĞİNDEN TÜM ÜRETİCİ İŞLETMELER YARARLANACAK
A A A A A A
Tarih: 2.07.2021 13:28:00
KOSGEB DESTEĞİNDEN TÜM ÜRETİCİ İŞLETMELER YARARLANACAK
Pandemiden etkilenen imalatçı işletmeler için Yeni Dönem Hızlı Destek Programı ikinci başvurusunda, koşullarda değişiklik yapılarak destek programının kapsamı genişletildi. Konuyla ilgili Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı yazılı bir açıklama yaptı. 
 
Yeni Dönem Hızlı Destek Programının ikinci başvuru döneminin 9 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirten DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı bu konuda şu görüşlere yer verdi:  
 
‘’ İmalatçı, Mikro ve Küçük İşletmelere yönelik hızlı kredi ve destek programımızın ikincisi ile tekrardan yerel işletmelerimizin, üyelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. İlave olarak devamı niteliğinde açıklanan bu ikinci kredi destek programımızın ilkinden ayrılan birçok özeliği var. Özellikle şunu belirtmek isteriz, ilk yayınlanan destek programında sadece bilanço esasına tabi defterler, bilanço esasına tabi işletmeler bundan yararlanabiliyordu. Şimdi ise üretici olan tüm yerel işletmelerimiz herhangi bir defter ya da muhasebesel ayrım gözetmeksizin tüm üretici işletmelerimiz bunlardan yararlanabilmektedir.  
 
Bu önemli bir husus.  İkinci kredi desteğimizin birincisinden ayrılan ve birçok kişiye avantaj sağlayacak bu farklılığı özellikle belirtmek isterim. Onun harici tekrardan limitlerimiz 30 Bin TL ve 75 Bin TL olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İşletmelerin kapasitelerine göre bu limitler değişiklik göstermektedir. Kredilerimiz faizsiz olmak üzere toplamda birer yıl ödemesiz olacak şekilde başlamakta ve faizsiz olarak anlaşmalı bankalar üzerinden yapılmaktadır. 
 
Başvurular ise  tamamen hepsi elektronik olarak E-Devlet sistemi üzerinden işletme sahiplerinin  T.C. Kimlik Numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sistemden giriş yapılarak yapılmaktadır.”
Diğer Haberler
MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DİPLOMASI ALMAK İSTEYEN USTALARIN DİKKATİNE !!!
DESOB BÜLTEN 8.SAYI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN!
BASININ ÇABALARINI TAKDİR EDİYORUM
DESOB BÜLTENİ 7.SAYI
BAYRAMLAR SAYISIZ HİKMETLERİ BARINDIRIYOR
7326 SAYILI KANUNLA GETİRİLEN BORÇLARIN YAPILANDIRILMASI
KOSGEB DESTEKLERİ İÇİN SÜRE UZATILDI
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI ALDILAR
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği