TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GÜNCELLENMESİ ESASTIR
A A A A A A
Tarih: 10.06.2021 11:36:00
ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GÜNCELLENMESİ ESASTIR
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, Düzce Belediyesi önderliğinde başlatılan ‘Çevre Düzeni Planı Çalıştayı’na ilişkin görüşlerini açıkladı. Düzce’nin coğrafi, sosyal ve ekonomik gelişimini esas alan İlk Çevre Düzeni Planı (ÇDP)nın 2008 yılında onaylandığını hatırlatan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı plan verilerinin güncellenmesi gerektiğine değindi.
 
8-9 Haziran tarihlerinde Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde çalıştay programı dahilinde merkezi, yerel ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin çalışma grupları oluşturduğunu ifade eden Kayıkcı, Çevre Düzeni Planı konusunda şu görüşlere yer verdi: ‘ Çevre Düzeni Planları, nüfusun yerleşim ihtiyaçlarının karşılanamaması, planın temel strateji ve politikalarını değiştirecek  bölgesel ölçekli yatırımların ortaya çıkması, yeni verilere bağlı olarak, sonradan ortaya  çıkabilecek ve bölgesel etkiye yol açabilecek arazi kullanım taleplerinin oluşması, yeni gelişmeler ve bölgesel dinamiklerde değişiklik olması durumunda yapılır.
 
Düzce İli çevre düzeni planları 2008 yılında onaylandıktan sonra, 2009 yılında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) kurulmuştur.  Dönemin Kalkınma Bakanlığı bölge planlarını yapma yetkisini kalkınma ajanslarına devrettikten sonra MARKA,  2010-2013 ve 2014-2023 yıllarını kapsayan iki adet bölge planı yapmıştır.
 
Planlar incelendiğinde birçok altlık veri de eksiklikler dikkat çekmektedir. Hem teknolojik gelişmeler, hem de planlara altlık olarak kullanılan verilerin ilgili kurumlarca güncellenmiş olması, sayısal ortamlarda kullanılabilir hale getirilmesi gibi sebeplerle çevre düzeni planlarının güncel teknolojilere uygun olarak sağlıklı veriler üzerine yeniden hazırlanması gerekmektedir.”

 

Haberin Diğer Fotoğrafları
Diğer Haberler
PEŞİN ÖDEMEYE 2 İNDİRİM YAPILIYOR
JANDARMA TEŞKİLATININ 182. YILI KUTLU OLSUN
DESOB BÜLTEN 2. SAYISI
ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GÜNCELLENMESİ ESASTIR
YAPILANDIRMA RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
DESOB BÜLTENİ ÇIKTI
DEVA PARTİSİ DESOB’U ZİYARET ETTİ
BİZİM ONA İHTİYACIMIZ VAR
LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ
1 ASKER ŞEHİT OLDU
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği