TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜZCE ESNAF ve SANATKARLAR
ODALARI BİRLİĞİ
KURUMSAL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ODALARIMIZ İLETİŞİM
TRAFİK SİGORTASINDA DEĞİŞİKLİK GEREKİYOR
A A A A A A
Tarih: 3.06.2021 12:01:00
TRAFİK SİGORTASINDA DEĞİŞİKLİK GEREKİYOR
Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı (DESOB) Mustafa Kayıkcı, ulaşım sektöründe hizmet veren çok sayıda aracın zorunlu trafik sigortası bulunmadığına dikkat çekti ve ‘ Zorunlu tutulan trafik sigortasının yaptırılmaması araç sahiplerini ve devleti zarara sokuyor’ dedi. Kayıkcı, trafik sigortasında reform niteliğinde değişikliğe gidildiğine de belirtti. DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, trafik sigortası konularının da ele alınacağı ’10.’uncu Sigorta Haftası’ panelinin de yarın ( 4 Haziran) tarihinde yapılacağını açıkladı.
 
DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, ulaşım sektöründe sigortasız birçok aracın bulunduğuna değinde ve bu konuda şu bilgileri verdi;
 
“Son açıklanan verilere bakıldığında, trafikteki otomobillerin yüzde 7,27’si, minibüslerin yüzde 22.05’i, otobüslerin yüzde 30,60’ı, kamyonetlerin yüzde 11,62’si, kamyonların yüzde 24,04’ü, traktörlerin yüzde 43,47’si, özel amaçlı taşıtların yüzde 20,5’i ve motosiklet ile yük motosikletlerin yüzde 66,5’inin zorunlu trafik sigortası yok.  Bunlar çok ciddi oranlar. Sigortasız gezen her bir araç trafik için tehlike saçıyor. Olası bir kaza anında araç sahibinde ve araçta oluşabilecek hasarların karşılanabilmesi için zorunlu tutulan trafik sigortasının yaptırılmaması her iki araç sahibini ve devleti zarar sokuyor.” 
 
Kayıkcı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy’un açıklamalarına dayanarak, trafik sigortasında reform niteliğinde değişikliğe gidileceğini de sözlerine ekledi. Kayıkcı son olarak, 10. Sigorta Haftası kapsamında etkinliklerin, 4 Haziran tarihinde gerçekleşecek panellerle devam edeceğini belirtti. 
 
Panellerde sigorta sektörünün ekonomiye katkısı, COVID-19 sürecinde sektörün ortaya koyduğu performans, gelecek trendleri, sağlık, trafik, alacak sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) gibi birçok önemli konu uzmanlar tarafından ele alınacak. Panellerin canlı yayın oturumlarına www.sigortahaftasi.com sitesinden erişilebiliyor.
Diğer Haberler
PEŞİN ÖDEMEYE 2 İNDİRİM YAPILIYOR
JANDARMA TEŞKİLATININ 182. YILI KUTLU OLSUN
DESOB BÜLTEN 2. SAYISI
ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GÜNCELLENMESİ ESASTIR
YAPILANDIRMA RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
DESOB BÜLTENİ ÇIKTI
DEVA PARTİSİ DESOB’U ZİYARET ETTİ
BİZİM ONA İHTİYACIMIZ VAR
LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ
1 ASKER ŞEHİT OLDU
© Copyright 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. - T.C. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği